Сьогодні, 23 грудня, відбувся „круглий стіл” на тему «Легалізація лобістської діяльності в Україні: світовий досвід та українська перспектива». Це вже третій „круглий стіл” в Україні з цієї теми, організований Науковим товариством «Гуманітарна Колегія», повідомляє "Гал-інфо".
Такі заходи раніше вже відбувалися в Києві та Харкові. «Ми намагаємося привернути увагу громадськості до проблеми легалізації лобізму, оскільки наразі це явище існує нелегально, і суспільство асоціює його з корупцією. Насправді ж лобізм це альтернатива корупції – відкритий, конкурентний спосіб «проштовхування» законів», – зазначив голова Наукового товариства «Гуманітарна Колегія» Максим Розумний.
Лобізм в Україні існує з 1997 року, і сьогодні, на думку експертів, це явище є дуже популярним у стінах Верховної Ради України. Лобіюють переважно бізнес-інтереси окремих підприємців чи галузевих корпорацій, але оскільки відбувається це приховано, то результатом стає корупція та політична безвідповідальність Верховної Ради. У легалізації лобізму, на думку учасника „круглого столу” кореспондента інтернет-ресурсу «Депутат» Юрія Сиротюка, зацікавлені насамперед представники бізнесу, для яких відпаде потреба самим іти до Верховної Ради. Натомість ухвалення закону про лобістську діяльність невигідне сьогоднішнім «тіньовим» лобістам, які звикли працювати в нерегульованих умовах.
УРА-Інформ. Львів