У ЄС оцінили потенційний прибуток від світового податку на мільярдерів

24 окт, 10:18

Податкова обсерваторія ЄС заявила, що урядам слід запровадити глобальний мінімальний податок на мільярдерів і таким чином відкрити новий фронт у міжнародній боротьбі з ухиленням від сплати зборів. Про це пише Reuters.

Як зазначає агентство, зростаюча нерівність у багатстві в деяких країнах спричиняє заклики до найбагатших громадян нести більший податковий тягар, оскільки державні фінанси намагаються впоратися зі старінням населення, величезними потребами у фінансуванні для зміни клімату та заборгованістю внаслідок пандемії COVID-19.

Хоча скоординований міжнародний поштовх до оподаткування мільярдерів може зайняти роки, Обсерваторія вказала на успіх урядів у всьому, крім припинення банківської таємниці та зменшення можливостей транснаціональних корпорацій переміщувати прибутки в країни з низькими податками.

За даними відомства, автоматичний обмін інформацією про рахунки, запущений у 2018 році, втричі зменшив кількість статків, які зберігаються в офшорних податкових гаванях.

Угода 2021 року між 140 країнами обмежила можливості транснаціональних корпорацій зменшувати податки, реєструючи прибуток у країнах з низьким рівнем оподаткування, встановивши глобальну мінімальну ставку корпоративного оподаткування з наступного року в 15%.

"Логічним наступним кроком є застосування цієї логіки до мільярдерів, а не лише до транснаціональних компаній", – сказав директор Обсерваторії Габріель Зукман.

Він додав, що за відсутності широкого міжнародного поштовху до мінімального податку на мільярдерів, "коаліція охочих країн" може в односторонньому порядку лідирувати в цьому питанні.

Інф. delo.ua


Адрес новости: http://elcomart.com/show/486951.html
* * *




Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua